Schody półkowe i wspornikowe

  • Home
  • Schody półkowe i wspornikowe

SCHODY WSPORNIKOWE, PÓŁKOWE

Schody wspornikowe i półkowe to specyficzna konstrukcja. Są to schody, których konstrukcja opiera się na dążeniu tylko do jednego celu, lekkości konstrukcji i osiągnięciu minimalizmu. 
Konstrukcja schodów wspornikowych i półkowych oparta jest na stopniach „wychodzących” ze ściany. Trudność schodów wspornikowych i półkowych polega na odpowiednim dobraniu konstrukcji wsporczej do każdego stopnia, ale tak wykonane schody urzekają niezwykłym wrażeniem, jakby wyrosły wbrew prawom fizyki ze ściany! 
Schody wspornikowe i półkowe doskonale komponują się w połączeniu ze szkłem. Stanowią wzajemne dopełnienie całości konstrukcji. Szkło może być montowane do boku stopni schodów lub przecinają stopień. 
Z powodzeniem można stosować szkło jako materiał na stopnie wspornikowe. Dodatkowe podświetlenie sprawia że stopnie mają niesamowity efekt. Unikalny design sprawia, że schody wspornikowe i półkowe stanowią niezapomniany element wystroju wnętrz. 
Nie będzie wielkiej przesady w stwierdzeniu, że schody wspornikowe i półkowe stanowią architektoniczne dzieło sztuki. To zasługa przede wszystkim efektu wizualnego, polegającego na ich zawieszeniu w przestrzeni. Szczególnie niezwykłe pod tym względem są wspomniane konstrukcje ze szkła. Dodajmy, iż schody wspornikowe i półkowe to także oszczędność miejsca, ponieważ ich minimalistyczna konstrukcja eliminuje zastosowanie elementów nośnych. Tenże fakt sprawia, że koszt wykonania schodów o takim charakterze jest niższy niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań.