Schody nowoczesne

  • Home
  • Schody nowoczesne

NOWOCZESNE SCHODY WEWNĘTRZNE

Podążając z duchem czasu nasi projektanci stworzyli prawdziwe perełki architektury wnętrz, nowoczesne schody wewnętrzne, idealnie wpisując się w aktualny trend dekoracji i wykończenia pomieszczeń. Realizujemy marzenia o nowoczesnych schodach jako głównej ozdoby np. salonu nie zapominając o ich podstawowej roli, jaką jest funkcjonalność. Najwyższej jakości materiały, świetny design, prostota, styl i elegancja, bezpieczeństwo i doskonała funkcjonalność to tylko niektóre cechy charakteryzujące nowoczesne schody wewnętrzne, jakie stworzyliśmy z myślą o idealnej aranżacji przestrzeni współczesnego domu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, każdą realizację traktujemy priorytetowo, a powierzone nam zaufanie ma swoje odzwierciedlenie w niepowtarzalności nowoczesnych schodów wewnętrznych wykonanych w oparciu o najwyższe standardy jakościowe, terminowej realizacji i perfekcyjnym montażu. Wykorzystując nowatorskie formy i rozwiązania w zakresie projektowania i wykonania nowoczesnych schodów tworzymy je z różnorodnych i nierzadko nietypowych materiałów. Schody dywanowe, schody szklane lub z drewna to przykłady wręcz nieograniczonych możliwości w realizacji pomysłów i oczekiwań klientów na piękne i nowoczesne schody wewnętrzne.

SCHODY WSPORNIKOWE

Schody nowoczesne, idealnie wkomponowane w przestrzeń domu, ujmujące pięknem i prostotą, a przy tym niezwykle funkcjonalne i bezpieczne to z pewnością schody wspornikowe. Stopnie montowane bezpośrednio do ściany nośnej budynku stwarzają wrażenie „zawieszenia w powietrzu” co daje ciekawy efekt wizualny. Dodatkowym atutem tych nowoczesnych schodów wewnętrznych jest lekka konstrukcja i możliwość zastosowania szkła np. na stopnie wspornikowe, co przy odpowiednim podświetleniu stworzy niesamowite wrażenie „gry świateł”. Nowoczesne schody wspornikowe, zwane inaczej półkowymi, dzięki minimalistycznej konstrukcji, z której wyeliminowano zastosowanie elementów nośnych, to także oszczędność miejsca. Ten fakt sprawia, że koszt wykonania tych nowoczesnych schodów jest niższy, niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań.

Istnieją dwie metody montażu nowoczesnych schodów wspornikowych. Pierwsza zaplanowana w trakcie budowy lub remontu lokalu jest podzielona na dwa etapy:

  • umieszczenie specjalnej konstrukcji nośnej wewnątrz ściany,
  • montaż stopni do konstrukcji nośnej po zakończeniu wszystkich prac.

Druga metoda, niewymagająca istotnych zmian w istniejącej ścianie nośnej, wykorzystuje do montażu pręty i specjalny rodzaj żywicy. Ważnym elementem nowoczesnych schodów wspornikowych jest ich podparcie z obu końców.

Rozważając zakup tych nowoczesnych schodów wewnętrznych, w przypadku budowy domu wystarczy przewidzieć odpowiednią wytrzymałość ściany nośnej na obciążenie, natomiast gdy montaż jest planowany do już istniejącej, a nie ma ona właściwej wytrzymałości, stosujemy wtedy podporę ze szkła, która będzie stanowić jednocześnie efektowną balustradę.

SCHODY SZKLANE

Nowoczesne schody szklane to stylowe i eleganckie rozwiązanie w aranżacji pomieszczeń. Odpowiednio wkomponowane w przestrzeń i dopasowane do wystroju nadadzą szczególny charakter wnętrzu. Za sprawą niemal nieograniczonych możliwości formowania biegów schodowych sprawimy, że schody szklane zaskoczą funkcjonalnością. Efektowny nowoczesny wygląd, niewielki ciężar konstrukcji, bezpieczeństwo w użytkowaniu to cechy, które sprawią, że korzystanie z tych nowoczesnych schodów szklanych stanie się ogromną przyjemnością. Wykonane z bardzo mocnego warstwowego szkła laminowanego foliami PVB zapewniają bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

SCHODY DYWANOWE

Bardzo ciekawym rozwiązaniem zwłaszcza w minimalistycznych i nowoczesnych aranżacjach wnętrz są schody dywanowe. Samonośna konstrukcja sprawia efektowne wrażenie dywanowych stopni. Prostota, funkcjonalność i wyjątkowa uroda spełni najśmielsze oczekiwania. Są bezpieczne i wygodne w użytkowaniu pod warunkiem prawidłowego wykonania. Wykonane z litego drewna stopnie schodów dywanowych, łączy się ze sobą przy użyciu dedykowanych złączek, niewidocznych po zamontowaniu. W konstrukcjach wykorzystuje się także solidne balustrady ze szkła hartowanego bądź stali szlachetnej, które nie obciążają schodów dywanowych, a dodatkowo je wspierają. Połączenie wysokojakościowego drewna ze szkłem tworzy świeży, nowoczesny efekt wizualny. W przypadku schodów dywanowych, solidne mocowanie jest absolutną koniecznością, zapewni bowiem użytkownikom pełne bezpieczeństwo w trakcie eksploatacji.

SCHODY JEDNOBELKOWE

Stalowa belka nośna, bardzo mocna stabilna konstrukcja, prosta forma i niezwykła odporność na obciążenia to nowoczesne schody wewnętrzne jednobelkowe. Użytkowanie tradycyjne, ale zastosowanie niekonwencjonalnych pomysłów na grę formą i materiałem będzie z pewnością ciekawym akcentem architektonicznym. Stosując taki sam kolor belki nośnej i ściany sprawimy, że nowoczesne schody jednobelkowe idealnie zintegrują się z tłem wnętrza.

SCHODY DWUBELKOWE

Nowatorskim rozwiązaniem dla wielu wnętrz są nowoczesne schody dwubelkowe o bardziej zamkniętej konstrukcji. Poprzez dodanie nie do końca zamkniętych podstopnic stworzymy spójną formę architektoniczną i w istotny sposób złagodzimy surowe, kanciaste kształty. Zastosowanie stopni ze specjalnego hartowanego szkła sprawi niesamowite